Kontakta oss

Postadress: Stensätravägen 8, 127 39 Skärholmen
Besöksadress: Stensätravägen 8, 127 39 Skärholmen
Telefon (vxl): 08-412 00 740

Redaktionen:
Har du frågor, feedback eller tips på något du vill läsa om i tidningen eller på webben? Låt oss gärna veta. Redaktionen tar också gärna emot pressinformation/pressmeddelande men vi tar inte ansvar för insänt material som ej beställts.

Maria Torshall
Chefredaktör och ansvarig utgivare
maria@kurera.se

 

Marie Landelius
Art Director och grafisk formgivare
marie@kurera.se

 

Inger Palm
Webbredaktör och skribent
Bevakningsområden:
• Forskning  • Kost & näring  • Träning  • Hälsopolitik
inger@kurera.se

 

Tina Harr
Webbredaktör
Bevakningsområden:
• Mental hälsa • Jobb & karriär • Skönhet • Barn • Relation
tina@kurera.se

 

Carolina Eriksson
Webbredaktör
Bevakningsområden:
• Eko & miljö • Recept • Husdjur • Hälsa Man
carolina@kurera.se

Mejla webben: webbredaktor@kurera.se
Mejla papperstidningen: redaktionen@kurera.se

Har du blogg eller är journalist? Du kan ansöka om att delta på våra events. Skicka ett mail till redaktionen.

Annonser:
Vill du annonsera hos oss?
För information och prislista: https://ocast.com/sv-se/brands/kurera-3892

För frågor och specifika offerter är du välkommen att mejla: annonsera@kurera.se