Annons
Annons

Webinar om högkänslighet del 1 – med Charlotta Lagerberg Thunes

Är du högkänslig – eller nyfiken på att förstå känslans styrka och sårbarhet? Följ med på första delen av vår digitala föreläsningsserie med livscoachen och författaren Charlotta Lagerberg Thunes. Med värme, kunskap och igenkänning guidar hon dig genom högkänslighetens innersta rum – från skam och själslig smärta till självmedkänsla, läkning och inre styrka.

Carolina Eriksson

Webbredaktör
22 augusti, 2025
Collage med en våg gjord av stenar och en planka, bild på Charlotta Lagerberg och text om Kureras webinar om högkänslighet i september 2025

I våra fyra kommande webinars delar Charlotta kunskap och insikter om högkänslighet och tar upp ämnen som HSP, skam, upprepningstvång, narcissism, trauma och mycket mer.

Vårt första webinar bygger på boken Orkidébarnet och tar upp teman som:

  • Skam, skuld och själslig smärta
  • Självmedkänsla och den inre tröstaren
  • Utanförskap och psykisk ohälsa
  • Missbruk och övergivenhetskänslor
  • Sambandet mellan narcissism och högkänslighet

Du får både teoretisk kunskap och praktiska insikter som kan hjälpa dig i din egen utveckling och förståelse för högkänslighetens styrkor och utmaningar.

Praktisk information:

Datum: 21/9

Tid: Kl 15-17

Plats: Digitalt via Teams (Om du inte redan har Teams är den gratis att ladda ner. Gör det gärna i god tid före eventet.)

Annons
Annons

Pris: 295 kr

OBS! Webinariet spelas in och kan ses i efterhand om du inte kan titta live.

Frågor kan ställas i chatten under föreläsningen

Avslutande 10 minuters diskussion med svar på inskickade frågor.

Anmäl dig här!

Annons
Annons

Om föreläsaren:

Charlotta Lagerberg Thunes är författare, föreläsare, samtalsterapeut för Lavendla och konstnär. Hon skriver för Kurera som vår livscoach och har blivit utsedd till Årets känslovisionär samt Årets driftigaste HSP-person två år i rad.

Annons